На що звернути увагу при виборі столу?

На що звернути увагу при виборі столу?

Гарний та стильний стіл можна назвати основним атрибутом їдальні, вітальні та інших кімнат. Він вносить певний шарм в інтер'єр і дозволяє підкреслити його особливість. Сьогодні виготовляється широкий асортимент різноманітних столів, які підійдуть для декору будь-якого приміщення. Основне завдання майбутнього власника при цьому – знати, на що звернути увагу, обираючи подібну деталь інтер'єру.

стіл

Що необхідно знати про столи

Сучасний стіл – це не просто стільниця із чотирма ніжками. Насамперед це естетичний та функціональний атрибут, який вносить комфорт у приміщення. За ним не просто сидять або вживають їжу. Він може виконувати безліч завдань. Крім класичних столів, є також трансформери – книжка, розсувний, розкладний, потайний, відкидний, слайдер.

Деякі моделі доповнені спеціальним підйомним механізмом. За його допомогою акуратний та невеликий журнальний столик може перетворитися на повноцінний стіл для прийому гостей.

Важливо пам'ятати! Для повсякденних потреб часто досить звичайного класичного кухонного столу, але ситуація може кардинально змінитись із приходом гостей. Виправити ситуацію дозволить трансформер. Особливо цікаво виглядають столи, які у зібраному вигляді стають плоскими та комфортно розташовуються за диваном або під ліжком.

стіл

Основні види столів

Завдяки розвитку технологій столи виготовляються не лише із дерева. Їх з успіхом створюють із металу, скла, пластику. Також для цього можуть використовувати МДФ чи ДСП. Перш ніж купити стіл, слід більше дізнатися про його особливості та різновиди. 

Iснує кілька основних типів столів:

  • комп'ютерний;
  • офісний;
  • обідній;
  • кавовий;
  • письмовий;
  • сервірувальний;
  • журнальний;
  • кухонний;
  • шкільний.

У кожного з них може бути безліч різноманітних модифікацій. У класичному форматі завжди використовується прямокутна стільниця, але є винятки. Статистика говорить, що квадратна форма менш зручна в експлуатації, так само, як і кругла. Вони не такі функціональні та здатні лише ефектно доповнити інтер'єр. Подібні форми стільниць, як і овальна, можуть бути доречними у великих приміщеннях, де немає необхідності економити простір.

стіл купити

На що звернути увагу при виборі столу

Перш ніж стіл купити для власної оселі, необхідно знати основні критерії його вибору. Насамперед варто розібратися у призначенні цього предмету меблів. Також обов'язково враховується його стиль. Важливо продумати всі дрібниці – дизайн, колір, форму, розмір, матеріали. Експерти рекомендують для класичного інтер'єру підбирати вироби з натурального дерева або його імітації. У такому випадку йдеться про лаконічний та елегантний атрибут.

У приміщення лофт ідеально впишуться столи, виготовлені із різних матеріалів (пластик, метал, дерево). У них обов'язково має бути строга форма та мінімальний дизайн. Для кімнати в стилі хай-тек підійде метал та скло. При цьому дуже добре, коли він функціональний та має різноманітні вбудовані механізми.

Щодо розміру – все індивідуально. Розраховувати подібний параметр варто, відштовхуючись від того, що для однієї людини за обіднім або кухонним столом потрібно щонайменше 60 сантиметрів глибини та 40 ширини. Комфортна висота для чоловіка середньої комплекції та росту – 80 сантиметрів. Якщо в сім'ї зріст в межах 175-180 см, то стіл рекомендується купувати вище 85 см.