Шлях до кріпацтва (шоста частина)

Сучасне молоде покоління виросло у світі, де школа й преса представляють підприємництво як уособлення безчесності, а прагнення прибутку – як щось аморальне. Найняти на роботу сотню працівників вважають визиском, але наказувати тій самій сотні людей називають поважною справою.

Читати далі

“CASE Україна” опублікував фінансовий звіт за 2015 рік

Проект “Ціна держави” фінансується дослідницьким центром “Кейс Україна”.

Читати далі

Хабарі забезпечують до 90% доходів лікарів

Про одну проблему знають геть усі: заробітна плата лікарів – низька і аж ніяк не приваблива. За результатами І півріччя 2016 року середньомісячна офіційна (!) заробітна плата працівника сфери охорони здоров’я становила 3191 грн на місяць. Це на 34% нижче, ніж в середньому по економіці та на 42% нижче, ніж в середньому для промисловості. 90% працівників охорони здоров’я отримує зарплату нижче середньої по країні. Водночас, за даними досліджень, до 90% доходів лікарів складають хабарі.

Читати далі

Найбільші втрати державних підприємств на окупованому Донбасі: шахти і в’язниці

Загалом, згідно з дослідженням “Індекс непрозорості державних підприємств”, на підконтрольних Росії українських землях розташоване 501 державне підприємство, близько половини з яких вважаються банкрутами.

Читати далі

Тарифи на електроенергію

Існує ризик, що «любителі дурних грошей» дуже швидко зроблять реформу енергетики ще одним впізнаваним мемом подібно до того, якими стали «трансформатори Григоришина» та «Роттердам+».

Читати далі

Бюджетний літопис: 2 квартал 2016 року

У другому кварталі темпи наповнення зведеного бюджету сповільнились: доходи зросли на 11.2% (+16.5% у попередньому кварталі). Половина приросту доходів до зведеного бюджету пояснюється блокуванням відшкодування ПДВ у червні. Видатки зведеного бюджету у ІІ кварталі виросли на +19.6%. Зведений бюджет став дефіцитним, в той час як місцеві бюджети продовжували накопичувати вільні ресурси (9.4 млрд грн профіциту за квартал).

Читати далі

Шлях до кріпацтва (п'ята частина)

Економічна свобода дається дорого: ціни товарів вищі, ніж за регульованого державою ринку. Втім, на вільному ринку вибір товарів більший, а можливості підвищити власну зарплату й змінити роботу на кращу необмежені. На вільному ринку гроші – це не символ зла, це символ свободи.

Читати далі

Провінційні історії, або як село Омельник грошей заробило

Звідки селу взяти гроші на нові дороги та дитячі садочки? Як збільшити власний бюджет? Як вирватися з бідності та зробити село не лише комфортним місцем для життя, але і територією привабливою для інвестора? З чого почати?

Схоже, відповідь на ці питання знають громади, які об'єдналися одними з перших в рамках реформи місцевого самоврядування. Про те, що ж принесла їм децентралізація - у нашій новій статті.

Читати далі

Анатомія хронічної девальвації гривні

Читати далі

Як ефективно обмежити «безкоштовні» медичні послуги

Як у міжнародній практиці вирішується дилема між зростаючими потребами у медичних послугах та обмеженими ресурсами держави на їх фінансування?

Читати далі

  •  


Розсилка: