З життя чиновників: нариси держслужби

Новий закон «Про державну службу» має бути розроблений і прийнятий у першому кварталі 2015 року. Для того, щоб отримати якісний документ, необхідно, перш за все, ретельно проаналізувати риси існуючої системи. Звіт «З життя чиновників: нариси держслужби» знайомить читачів із умовами, в яких працюють українські держслужбовці сьогодні.

Читати далі

Цікаві факти про ПДВ

В Україні податок на додану вартість (ПДВ) є основним джерелом наповнення бюджету. Однак, через свою вагомість, складність адміністрування та, як наслідок, корупційність ПДВ викликає багато нарікань. Проте, незважаючи на його «проблемність» в Україні, альтернатив цьому податку немає, особливо в умовах наших євроінтеграційних прагнень, адже справляння ПДВ є обов’язковою вимогою для усіх країн-членів.

Читати далі

Інвестиції за рахунок бюджету: що це таке?

Капiтальнi видатки зведеного бюджету України скоротилися до рекордних 1.3% ВВП. При цьому суспільна інфраструктура є вкрай зношеною та не вiдповiдає вимогам сучасностi. Для того щоб вирiшити цю проблему, просто збільшити фінансування недостатньо.

Читати далі

Бюджетний літопис: 3 квартал 2014 року

У ІІІ кварталі 2014 року у фіскальній сфері на передній план вийшли чотири теми: вплив підвищення податків на доходну частину бюджету, бюджетні відносини з окупованими територіями Сходу України, вплив фіскальної політики на валютну дестабілізацію та формування бюджету на 2015 рік.

Читати далі

Борг України скоро перевищить 1 000 000 000 000 (трильйон) грн

У жовтні борг України зменшився на 16,7 млрд грн, або на 1,1% ВВП. Це відбулося за рахунок того, що НАК «Нафтогаз України» здійснила погашення зовнішніх облігацій. Проте, вже скоро борг перевищить 1 трлн грн.

Читати далі

Україна залучила менше кредитів, ніж планувалося

Міжнародні кредитні ресурси надходять в Україні досить повільно. Станом на середину листопада, країна отримала приблизно дві третини від запланованого у квітні обсягу. В чому причина і які будуть наслідки?

Читати далі

Скорочення кількості держслужбовців: погляд зсередини

Колишній держслужбовець поділився із Ціною держави своїми думками з приводу зменшення держапарату. Як на нього, скорочувати кількість держслужбовців однозначно потрібно. В такий спосіб вдасться і залишити на держслужбі тільки найкращих, і зекономити (а частину зекономлених грошей направити на підвищення зарплат). Звичайно ж, скорочення має супроводжуватися серйозним переглядом функцій органів влади, а також підвищенням професіоналізму держслужбовців.

Читати далі

«Кадрові резерви» або що треба знати, починаючи кадрову реформу

Автори VoxUkraine, порталу, створеного для науково обґрунтованого обговорення подій в Україні, пишуть про реформування державної служби.

Читати далі

Історія ПДВ

Історія податків – пізнавальна та захоплююча тема. Сьогодні пропонуємо Вашій увазі інформацію про історію податку на додану вартість.

Читати далі

Державний борг сягнув 64% ВВП

У вересні державний борг України зріс ще на 6.9% за рахунок позик від МВФ та Світового банку, а також продовження рекапіталізації НАК «Нафтогаз України». Це досить неприємна ситуація, але не смертельна.

Читати далі

  •  


Розсилка: